Jdi na obsah Jdi na menu
 


EXTRALIGA

11. 6. 2009

Extraliga v Opavě

Zlatá doba opavského hokeje přišla poté až o téměř dvacet let později. V roce 1994 vstoupil do místního klubu kontroverzní podnikatel Radim Masný s jediným cílem: postoupit do extraligy. Finančně silný a hráčsky posílený tým přešel v roce 1996 v baráži přes Kometu Brno do nejvyšší soutěže, kde se ovšem dva roky zachraňoval v baráži a po třetí sezóně majitel Masný převedl nejvyšší soutěž do Havířova.

Právě s postupem do extraligy jsou spojeny další výraznější úpravy na zimním stadionu. Spodní tribuny byly zbaveny sedaček a přeměněny na místa ke stání, čímž vzrostla kapacita stadionu. Místa si prohodily také střídačky s trestnými lavicemi a kompletní rekonstrukcí prošly prostory pro hráče, kde bylo vybudováno zázemí odpovídající nejvyšší soutěži. Upraveny byly i prostory pro VIP a sociální zázemí pro fanoušky, ve vestibulu vyrostla také prodejna hokejového zboží a později i malý bar.

Pro extraligu bylo zakoupeno také nové ozvučení a později přibyla i trojice obrazovek, zavěšených pod stropem haly, která však na rozdíl od podobných zařízení v současnosti nedosahovala potřebných parametrů a měla jen málo kvalitní obraz. V roce 1999 obrazovky zmizely a na místě staré časomíry se objevila klasická světelná tabule.

Současná kapacita stadionu, která je přibližně 5500 diváků, se mírně snížila rozšířením restaurace na úkor části jedné tribuny, díky které lze přímo z oken sledovat dění na ledě. Na zápasy opavského Slezanu, který nyní působí v 1.lize, si však jen málokdy najde cestu více než 1000 fanoušků. V nejbližší době čeká opavský stadion především rekonstrukce ledové plochy, která po opravě strojovny již nestačí současným bezpečnostním parametrům. Zimní stadion města Opavy, jak zní celý jeho název, byl tak i do jubilejní padesáté sezóny své existence mohl vstoupit jako důstojný stánek ledního hokeje ve slezském městě.